הסיפור שלנו

התחלנו את מירמבה עם רעיון פשוט: להעצים נשים מאוכלוסיות מתפתחות באוגנדה על ידי מתן הזדמנות להשלמת הכנסה ביצירת פרטי אופנה שנשים יקנו. היינו נשים צעירות, השתחררנו לא מזמן מהצבא והחלטנו להתנדב ולטייל באפריקה.

התנדבנו עם קבוצות נשים דרך 'פרויקט ברית-תן' לתקופה של שלושה חודשים. הכרנו ארץ מדהימה ביופייה ותרבות מרתקת. הכרנו נשים אוגנדיות מקומיות, עם עבר לא פשוט. חלקן פליטות מלחמה, רובן חד הוריות, ללא השכלה וחסרות עבודה והכנסה מספקת. חלקן אפילו בגיל שלנו! שמחת חייהן, תושייתן ומיומנותן הדהימה אותנו.

כל פגישה איתן הייתה מלווה חיבוקים, שמחה וריקודים. בנוסף לימוד של אנגלית, מתמטיקה ופעילות העצמה. ככול שהכרנו אותן יותר ונפתחנו אחת לשנייה, שמענו את סיפוריהן, הצלחתן וקשייהן.

ראינו שהנשים האלו מכינות תכשיטים מדהימים בטכניקת נייר מגולגל, סלים ומגשים קלועים מחומרים טבעיים - ותאהבנו! קנינו לעצמינו, למזכרות למשפחה וחברות. ואז זה פגע בנו, כמו מכת ברק – לנשים האלו יש מיומנות, אך צריכות שוק. אנחנו יכולות לשווק להן את המוצרים. ביחד נוכל להקים מיזם להעצמת נשים מאוכלוסיות מתפתחות!

נשמע פשוט נכון? לא העלינו על דעותינו שזה תחילה של מסע הכי מפחיד, מרגש ומטורף שנחווה.

לא ידענו שום דבר על פתיחת עסק/עמותה. הימים שלנו נהיו מלאים בלמידה על ניהול עסק, שיווק, עיצוב ופיתוח בינלאומי. גילינו שני דברים. דבר ראשון, שאנו נחושות שהמוצרים יהיו טרנדים ויפים, שנשים באמת ירצו לקנות אותם ויהנו מהם! דבר שני, חשוב לנו שהסיפור יהיה בקדמה. שיכירו את הסיפור של הנשים, יזדהו איתן ויתרגשו לקחת חלק במהלך באמת משמעותי וחוצה יבשות של העצמת נשים ופיתוח בינלאומי - לצמצום פערי עוני בעולם.

פתחנו במסע לגיוס המוני כדי לגייס סכום התחלתי להתנעת את המיזם. בעזרת 603 אנשים נפלאים ורחבי לב הצלחנו בגיוס. כתוצאה מכך הזמנו מאות מוצרים מהנשים. במקביל תמר, אחת משלושתנו טסה שוב לאוגנדה כדי לפתח ולעצב מוצרים עם הנשים, ללמוד עליהן עוד וליצור מערך תפעולי.
הצטרפנו לעמותת 'טופז ליזמות וחדשנות חברתית,' חממה למיזמים חברתיים. השתתפנו בעשרות אירועי מכירה במגוון פסטיבלים, ירידים ואפילו כנסים, בעזרת עשרות מתנדבות ומתנדבים מסורים.
כרגע הגיע הזמן לערוץ מכירה נוסף וחשוב – מכירה באון ליין!

אנו מאמינות שהמוצרים שאנו רוכשים צריכים לשקף את הערכים שלנו.

אנו מאמינות שבשיתוף פעולה אתכן, נוכל להיטיב את העתיד של הנשים הנפלאות באוגנדה ובהמשך נשים נוספות בכל רחבי העולם.

תודה על הצטרפותך למירמבה!

באהבה רבה,

תמר, ענבר ושירלי